Nowy ranking i jolki na start

Dziś rusza nowy, zapowiadany ranking miesięczny. Od dziś "najlepszym szaradzistą" będzie ten, kto najlepiej rozwiąże zadania publikowane w ciągu ostatniego miesiąca. Ranking rusza od zera - wliczać się do niego będą zadania od dziś włącznie.

Zadania wliczane do rankingu oznaczyliśmy pucharkiem. Ponieważ zadania publikowane są w różnych kolekcjach, przygotowaliśmy widok wszystkich krzyżówek rankingowych, który dostępny jest ze strony rankingu. Dzięki temu widokowi odnalezienie punktowanych krzyżówek nie powinno sprawić nikomu kłopotu.

Włączyliśmy dziś także ujawnianie rozwiązań zadań spoza rankingu. Te zadania, których rozwiązania nie są ujawniane po zakończeniu, oznaczone są dodatkowo kłódką - są to zadania rankingowe o trudności powyżej 4 punktów. Z czasem wypadną one z rankingu i ich rozwiązania staną się wtedy dostępne. Przypominamy jednocześnie o istniejącym warunku zakończenia zadania, który w świetle ujawniania rozwiązań nabiera na znaczeniu: wciąż, by w ogóle móc zakończyć krzyżówkę i przejść do jej oceny, należy wypełnić ją przynajmniej do połowy. Prawidłowe rozwiązania poznają więc tylko Ci, którzy włożą w rozwiązanie nieco wysiłku.

Od razu publikujemy też pierwszą kolekcję, która załapie się do rankingu. Zapraszamy do Jolek wiązanych - giganci estrady, którą przygotował Jastar.

Trzy... dwa... jeden... start!

 

Komentarze

 pawel62,

Na stronie Maratonu jest: Jesteś w - Rankingi - Najlepsi szaradziści, a zapewne powinnto być 'Maraton', mały szczególik ale zawsze :)

 ent,

Rozumiem, że zakończenie rankingu miesięcznego będzie miało miejsce zawsze ostatniego dnia miesiąca.
A nie za miesiąc od dzisiaj.

 system,

@pawel62: Jest już Maraton :) Dziękujemy za zgłoszenie błędu!

@ent: Ranking najlepszych szaradzistów (zwany też miesięcznym) nie kończy się. Jest to ranking kroczący, w skład którego wliczają się zadania opublikowane w serwisie w ostatniego ciągu miesiąca (precyzyjniej -- w ciągu ostatnich 30 dni) do chwili obecnej. Więc jutro będzie obejmował okres od -29 dni do jutra, pojutrze od -28 dni do wtorku 11. marca, itd.

 pawel62,

Chyba nigdy nie widziałem żeby nowa kolekcja osiągnęła popularność 2200 rozwiązań :) Jednak ten miesięczny ranking dał kopniaka do rzucenia się w wir rozwiązywania (tak z własnego doświadczenia). Oby każda nowa kolekcja miała conajmniej taką popularność.

 pawel62,

Zauważyłem jeszcze jeden błąd podobnego typu, mianowicie na stronie Rankingu Najlepsi szaradziści, odwołanie Jesteś w - Rankingi - i tutaj po kliknięciu w nazwę Najlepsi szaradziści - przenosi na nieistniejącą stronę (zapewne dlatego, że w linku jest odnośnik do miesieczny-kroczacy)

 0adamus,

Czy ranking "Najwartościowsi twórcy" nie powinien zmienić nazwy na "Twórcy słownika"?
W tej chwili nazwa jest bardzo myląca, bo w czołówce tego rankingu znajduje się kilkanaście osób, które żadnego zadania nie ułożyły.
Pozdrawiam.

 sabinka,

Zauważyłam , że do rankingu najlepsi szaradziści wchodzą tylko cztery ostatnie panoramy i wyzwania dnia , a sześć rebusów i kuferków a ile dni jest na rozwiązanie kolekcji. Chciałabym wiedzieć na przyszłość bo nie każdy ma czas i ochotę rozwiązywać kto pierwszy ten lepszy. Według mnie , każdy szaradzista powinien wcześniej wiedzieć po jakim czasie krzyżówki nie będą zaliczane do rankingu.
Ja takiej informacji nigdzie nie przeczytałam.
Pozdrawiam

 jomitoka,

Ranking obowiązuje od czterech dni, stąd cztery wyzwania i panoramy. Jutro to już będzie 5+5 itd. Do rankingu będzie się łapało 30 ostatnich dni, więc czasu jest moc.
Pozdrawiam.

 sabinka,

Dziękuje za wyjaśnienie zmyliły mnie te znikające pucharki pod krzyżówkami.
Pozdrawiam.

 alien0004,

Przy obecnym sortowaniu listy rankingowej liderzy zajmują nawet 2 strony, a pokazywana zmiana pozycji w ich przypadku w zasadzie nic nie oznacza. Warto byłoby zatem dodać łączny czas rozwiązywania jako kryterium sortowania i ew. zmienić godziny publikowania zadań.

Poprzednie wpisy

Późniejsze wpisy