Metanki - 08

6
334 rozpoczęcia · 311 zakończeń · 281 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Zadanie to jest połączeniem krzyżówki metagramowej i dopełnianej. Każdorazowo należy zdecydować, czy w odgadniętym na podstawie określenia haśle należy zmienić jedną z liter na inną - ujawnioną w diagramie, tworząc (bez przestawiania liter) nowy wyraz (jak w krzyżówce metagramowej), czy też odgadnięte wyrazy należy wpisać do diagramu tak, aby z ujawnionymi literami utworzyły nowe, dłuższe słowa (jak w krzyżówce dopełnianej). Dla przykładu: gdyby odgadniętym hasłem był wyraz TRAWA, do diagramu można byłoby wpisać TRAPA (jeżeli w słowie 5-literowym byłaby ujawniona 4 litera P), lub TRATWA (jeżeli w słowie 6-literowym byłaby ujawniona 4 litera T). Wszystkie nowo utworzone wyrazy to rzeczowniki pospolite. Miejsce wpisywania słów - do odgadnięcia.

Co jest grane? miałem końcówkę punktów 636, po rozwiązaniu krzyżówki za 6 punktów liczba punktów wynosi (końcówka) 638. Gdzie podziały się moje cztery punkty? Zaznaczam że już kiedyś miałem taki przypadek, proszę o wyjaśnienie. Pozdrawiam!!!!!!

To zadanie zostało skomentowane 4 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

32